Lidé často jedí z pocitu prázdnoty, přičemž ta prázdnota vzniká nedostatečnou přítomností. Když nežijete dostatečně přítomností, unikáte, a vzniká prázdné místo, které vyvolává touhu po zaplnění, sjednocení se se světem. Jídlem lidé zahánějí nudu, nespokojenost se životem. Naopak lidé, kteří se s vnějškem dokážou sjednotit, třeba meditací, potřebují mnohem méně jíst.

Jaroslav Dušek

Svoje cvičence/kyně, se kterými spolupracuji dlouhodobě, seznamuji se základními principy racionální výživy. Nejčastějším cílem, se kterým se z vaší strany setkávám, bývá redukce tuku a snížení hmotnosti. Pravidelné cvičení stačí často podpořit drobnou úpravou jídelníčku vedoucí ke značným výsledkům.

Když při pohybových aktivitách stimulujeme svaly a požadujeme od nich určitý fyzický výkon, je žádoucí dopřát jim odpovídající palivo. Seznámením se s určitými stravovacími návyky od pitného režimu přes správné načasování jídel až po vhodné kombinace potravin umožňuje uvědomit si mezery ve stávajícím jídelníčku. Každá jeho úprava směrem k vyváženosti se pak okamžitě projeví v citelném zlepšení trávicího procesu.

RSS
Follow by Email
Facebook